Koritehdas

Koritehdas on Morbid Basket -seuran kronologisesti toinen joukkue ja pelaa vauhdikasta koripalloa IV-divisioonan B-lohkossa.

kotivieras
NoJoukkueGWLPPpgOPpgPCTWLPpgOPpgPCTWLPpgOPpgPCT
1Morbid All-Stars191452875.159.573.78183.360.888.96467.658.460.0
2Koritehdas191362670.559.668.47372.758.670.06368.160.866.7
3Vehmaisten Urheilijat191362669.459.568.47269.055.777.86469.762.960.0
4Rahku191272470.164.363.26466.359.560.06374.269.766.7
5YPa191272470.164.863.27372.164.770.05467.964.955.6
6Koriorit191272472.263.963.27375.767.870.05468.259.655.6
7Tampereen NMKY II191272472.157.663.27371.150.570.05473.165.455.6
8Haka-Basket191182268.462.857.96368.963.266.75567.962.450.0
9Nakkelijat191182259.961.457.97360.961.070.04558.961.944.4
10BC Sisu II197121459.866.836.85562.461.350.02756.972.922.2
11Opetuslapset II196131256.765.531.64561.067.344.42852.963.820.0
12ViiVi195141054.766.626.33656.061.033.32853.571.620.0
13ERP Basket Club19415857.567.421.13662.763.033.31952.971.310.0
14Pälkäneen Luja-Lukko1911824.341.15.3-90.040.00.0198.242.010.0

Pelatut ottelut

DETAILS 15/19 Koritehdas - Rahku 91 - 60 (31-10, 14-15, 27-18, 19-17)

Koritehdas

Rahku

Pelaaja
Pos
P
Rajamäki Mikko
G
22
Kuusela Luukas
G
19
Pietilä Ari-pekka
F,C
8
Pelaaja
Pos
P
Alkula Ville
G
25
Tanhuanpää Juuso-petteri
G
14
Saarenmaa Patrik
G
9
Haapasalmi Lauri
2
Maijala Antti
G,F
2
Virtanen Jarkko
G
2
Ylirönni Rami
G,F
-

DETAILS 13/19 Nakkelijat - Koritehdas 53 - 78 (18-19, 9-32, 14-14, 12-13)

Nakkelijat

Koritehdas

Pelaaja
Pos
P
Pyykkö Juha
G
6
Jyväsjärvi Eero
G
5
Honkilahti Juhani
G
4
Virtanen Mikko
G
4
Heiska Henri
G
2
Ojanen Pasi
G
-
Paasto Riku
G,F
-
Pelaaja
Pos
P
Kuusela Luukas
G
15
Rajamäki Mikko
G
12

DETAILS 11/19 Koritehdas - Koriorit 77 - 62 (23-19, 21-13, 16-10, 17-20)

Koritehdas

Koriorit

Pelaaja
Pos
P
Rajamäki Mikko
G
25
Kuusela Luukas
G
18
Pietilä Ari-pekka
F,C
12
Pelaaja
Pos
P
Heljo Juuso
F
16
Mäkelä Aarne
14
Ahlstedt Olli
C
10
Kypärä Vertti
G,F
9
Kamppuri Juho
F
8

DETAILS 10/19 BC Sisu II - Koritehdas 68 - 57 (18-12, 22-13, 15-19, 13-13)

BC Sisu II

Koritehdas

Pelaaja
Pos
P
Kumpula Markus
F,C
25
Rosenvall Riku-pekka
F
11
Suvanto Juuso
G,F
8
Halmela Antti
F
6
Vilkuna Harri
G,F
6
Isoviita Ilkka
G,F
4
Karp Leevi
G,F
4
Federico Azzola
G
2
Nieminen Olli
G
2
Ostrovski Georg
-
Pihlavisto Peter
G
-
Willberg Otto
G
-

DETAILS 8/19 Koritehdas - YPa 53 - 82 (10-23, 9-28, 11-16, 23-15)

Koritehdas

YPa

Pelaaja
Pos
P
Pietilä Ari-pekka
F,C
6
Suomala Simo
F
6
Pelaaja
Pos
P
Mähönen Juha
G
7
Szabolcs Sarosi
F
4
Klemettilä Jari-pekka
G
3
Kosonen Timo
C
3
Eskola Jari
G,F
2

DETAILS 8/19 Tampereen NMKY II - Koritehdas 69 - 54 (18-22, 21-13, 15-5, 15-14)

Tampereen NMKY II

Koritehdas

Pelaaja
Pos
P
Pelaaja
Pos
P
Kuusela Luukas
G
17
Pietilä Ari-pekka
F,C
7

DETAILS 6/19 Koritehdas - Haka-Basket 84 - 89 (9-24, 26-13, 22-20, 18-18, 9-14)

Koritehdas

Haka-Basket

Pelaaja
Pos
P
Pelaaja
Pos
P
Rasi Tuomas
G
19
Kakko Juuso
G
13
Korhonen Kalle
F,C
8
Niiniharju Eero
G
8

DETAILS 4/19 ERP Basket Club - Koritehdas 69 - 74 (20-15, 11-23, 15-16, 23-20)

ERP Basket Club

Koritehdas

Pelaaja
Pos
P
Mäkinen Ville
G
17
Mäentakanen Aki
F
15
Rinne Janne
G
9
Raatikainen Ville
G
7
Pukkila Esa
G
6
Pelaaja
Pos
P

DETAILS 3/19 Koritehdas - ViiVi 102 - 63 (30-14, 20-19, 27-11, 25-19)

Koritehdas

ViiVi

Pelaaja
Pos
P
Kallio Shayne
F
15
Niskala Toni
G
13
Vento Janne
F,C
13
Salo Ari
F,C
12
Patrikainen Jaakko
G
10
Luukkanen Antti
F
-

DETAILS 2/19 Vehmaisten Urheilijat - Koritehdas 52 - 64 (18-19, 7-15, 16-13, 11-17)

Vehmaisten Urheilijat

Koritehdas

DETAILS 50/18 Opetuslapset II - Koritehdas 51 - 85 (4-24, 21-23, 15-19, 11-19)

Opetuslapset II

Koritehdas

Pelaaja
Pos
P
Kivinen Sami
F
9
Luukkonen Aleksi
G
7
Piippo Rasmus
G,F
6
Riiali Mikko
F
4
Hult Daniel
G
3
Tilvis Kalle
-
Vornanen Kimmo
G
-
Pelaaja
Pos
P

DETAILS 47/18 Rahku - Koritehdas 70 - 83 (26-19, 20-20, 15-21, 9-23)

Rahku

Koritehdas

Pelaaja
Pos
P
Alkula Ville
G
21
Virtanen Oskari
G,F
21
Tanhuanpää Juuso-petteri
G
8
Virtanen Jarkko
G
7
Haapasalmi Lauri
3
Maijala Antti
G,F
3
Saarikoski Altti
2
Pelaaja
Pos
P
Kuusela Luukas
G
21
Pietilä Ari-pekka
F,C
14
Rajamäki Mikko
G
11
Suomala Simo
F
2

DETAILS 46/18 Koritehdas - Nakkelijat 69 - 35 (23-12, 14-7, 17-9, 15-7)

Koritehdas

Nakkelijat

Pelaaja
Pos
P
Kuusela Luukas
G
15
Rajamäki Mikko
G
11
Suomala Simo
F
6
Pelaaja
Pos
P
Honkilahti Juhani
G
7
Jyväsjärvi Eero
G
6
Heiska Henri
G
4
Pyykkö Juha
G
4
Paasto Riku
G,F
-

DETAILS 45/18 Koritehdas - Morbid All-Stars 67 - 78 (20-16, 21-22, 13-29, 13-11)

DETAILS 44/18 Koriorit - Koritehdas 68 - 54 (20-7, 20-14, 18-8, 10-25)

Koriorit

Koritehdas

Pelaaja
Pos
P
Majuri Sauli
F
22
Leinonen Elias
G
13
Majuri Henri
G
11
Mäkelä Aarne
10
Kamppuri Juho
F
8
Ahlstedt Olli
C
4
Lyly Valtteri
G
-
Pelaaja
Pos
P
Rajamäki Mikko
G
17
Kuusela Luukas
G
10
Pietilä Ari-pekka
F,C
2

DETAILS 43/18 Koritehdas - BC Sisu II 79 - 54 (20-15, 15-13, 21-10, 23-16)

Koritehdas

BC Sisu II

Pelaaja
Pos
P
Kuusela Luukas
G
31
Rajamäki Mikko
G
7
Pietilä Ari-pekka
F,C
5
Pelaaja
Pos
P
Nieminen Olli
G
31
Uusitalo Mikko
F
10
Isoviita Ilkka
G,F
7
Karp Leevi
G,F
6
Halmela Antti
F
-
Mäkinen Akseli
-
Pihlavisto Peter
G
-
Willberg Otto
G
-

DETAILS 41/18 YPa - Koritehdas 47 - 64 (13-19, 12-13, 14-14, 8-18)

YPa

Koritehdas

Pelaaja
Pos
P
Virtanen Olli
F,C
8
Mähönen Juha
G
5
Klemettilä Jari-pekka
G
1
Eskola Jari
G,F
-
Pelaaja
Pos
P
Kuusela Luukas
G
27
Suomala Simo
F
4
Rajamäki Mikko
G
2

DETAILS 40/18 Koritehdas - Tampereen NMKY II 65 - 63 (19-19, 10-17, 19-16, 17-11)

Koritehdas

Tampereen NMKY II

Pelaaja
Pos
P
Kuusela Luukas
G
24
Rajamäki Mikko
G
10
Pelaaja
Pos
P
Kypärä Miro
G
8
Nissilä Ilkka
G
7
Honkanen Tuukka
G
2
Kuusisto Juuso
2
Kuusisto Miika
G
2

DETAILS Koritehdas - Pälkäneen Luja-Lukko 40 - 0

Tilastoja ei saatavilla