Morbid Basket

Morbid Basket on seuran edustusjoukkue ja pelaa vauhdikasta ja oman näköistään koripalloa III-divisioonan B-lohkossa.

kotivieras
NoJoukkueGWLPPpgOPpgPCTWLPpgOPpgPCTWLPpgOPpgPCT
1YMCA Tampere Koriorit131032085.576.976.95194.382.083.35277.972.671.4
2Morbid University12931876.567.475.05171.359.583.34281.775.366.7
3Pirkkalan Viri13941882.374.269.24379.770.457.15185.378.783.3
4Morbid Basket11831675.365.572.74276.364.766.74174.066.680.0
5Roosters11651267.972.554.52365.675.240.04269.870.266.7
6Opetuslapset13671271.574.546.24372.372.757.12470.776.533.3
7Pälkäneen Luja-Lukko1239670.279.725.02475.378.033.31565.081.316.7
8Rahola1129470.178.018.21574.876.016.71464.480.420.0
9Ahjola12111271.983.88.3-577.082.20.01668.385.014.3

Pelatut ottelut

DETAILS 7/20 Morbid Basket - Opetuslapset 84 - 66 (18-14, 16-16, 20-18, 30-18)

Morbid Basket

Opetuslapset

Pelaaja
Pos
P
Harjula Joni
34
Viitanen Jarno
G,F
10
Tuokko Taneli
7
Laanniemi Mikko
G
1

DETAILS 6/20 Pirkkalan Viri - Morbid Basket 67 - 72 (22-20, 13-19, 15-11, 17-22)

Pirkkalan Viri

Morbid Basket

Pelaaja
Pos
P
Seppänen Matti
G,F
19
Pinta Tommi
15
Saariniemi Jukka-pekka
11
Ahoranta Sami
2
Haukkamaa Toni
2
Jokela Jouni
-
Parsiala Jarkko
-

DETAILS 4/20 Morbid Basket - Ahjola 82 - 69 (19-17, 26-17, 20-10, 17-25)

Morbid Basket

Ahjola

Pelaaja
Pos
P
Keski-koukkari Antti
G
14
Kalteenmäki Harri
F
10
Pelaaja
Pos
P
Dzaferovic Amir
F
18
Misuta Ervins
9
Nyman Marko
F
2

DETAILS 3/20 Morbid Basket - YMCA Tampere Koriorit 66 - 80 (18-15, 24-28, 12-21, 12-16)

Morbid Basket

YMCA Tampere Koriorit

Pelaaja
Pos
P
Tcheuffa Djeukoua
F
22
Abercombie Cory
C
16
Sarumi Abdulganiyu
G,F
14
Mäkelä Aarne
13
Sointu Juho
G,F
10
Ovaska Mikko
3
Majuri Sauli
F
2

DETAILS 2/20 Roosters - Morbid Basket 59 - 83 (22-17, 17-23, 16-24, 4-19)

Roosters

Morbid Basket

Pelaaja
Pos
P
Tuominen Ville
19
Kankaanpää Tomi
17
Nummela Kalle
6
Pölönen Pekka
F,C
6
Vuorenpää Valtteri
2
Pelaaja
Pos
P
Kalteenmäki Harri
F
25
Keski-koukkari Antti
G
12

DETAILS 48/19 Morbid Basket - Rahola 85 - 54 (21-11, 23-17, 20-16, 21-10)

Morbid Basket

Rahola

Pelaaja
Pos
P
Virtasalo Konsta
12
Tanhuanpää Markus
G
9
Koivisto Ville
5
Lehto Ilkka
F
5
Ilola Lauri
G
4
Koskela Joona
4
Alanen Antti
2

DETAILS 47/19 Morbid University - Morbid Basket 72 - 53 (20-8, 24-11, 16-15, 12-19)

Morbid University

Morbid Basket

Pelaaja
Pos
P
Ali-Tolppa Juho
15
Mellas Aleksi
G
7
Tiainen Tanel
F,C
4
Nousiainen Juho
G
3
Mikkonen Juho
G,F
-
Pelaaja
Pos
P

DETAILS 46/19 Morbid Basket - Pälkäneen Luja-Lukko 82 - 53 (23-14, 19-3, 25-20, 15-16)

Morbid Basket

Pälkäneen Luja-Lukko

Pelaaja
Pos
P
Pelaaja
Pos
P
Ojala Erkki
G,F
15
Juutinen Aleksi
F
11
Markkinen Jere
7
Asikainen Iiro
G
-
Heikkilä Matti
G,F
-
Piirainen Arttu
G,F
-

DETAILS 45/19 Opetuslapset - Morbid Basket 65 - 87 (15-33, 21-16, 21-13, 8-25)

Opetuslapset

Morbid Basket

Pelaaja
Pos
P
Harjula Joni
14
Tuokko Taneli
5
Laanniemi Mikko
G
2
Viitanen Jarno
G,F
2
Pelaaja
Pos
P
Kalteenmäki Harri
F
19
Keski-koukkari Antti
G
15

DETAILS 44/19 Morbid Basket - Pirkkalan Viri 59 - 66 (10-18, 17-21, 10-14, 22-13)

Morbid Basket

Pirkkalan Viri

Pelaaja
Pos
P
Pelaaja
Pos
P
Pinta Tommi
19
Seppänen Matti
G,F
16
Parsiala Jarkko
4
Jokela Jouni
3
Saariniemi Jukka-pekka
3
Niemi Joonas
G,F
2

DETAILS 41/19 Ahjola - Morbid Basket 70 - 75 (16-14, 21-23, 19-19, 14-19)

Ahjola

Morbid Basket

Pelaaja
Pos
P
Misuta Ervins
6
Zapackis Oskars
6
Abercombie Cory
C
4
Dzaferovic Amir
F
-
Pelaaja
Pos
P
Keski-koukkari Antti
G
7
Kalteenmäki Harri
F
6
Pelaamattomat ottelut
Vko Joukkue 
10/20APälkäneen Luja-LukkoKostia Areena, PälkäneDETAILS
 BMorbid Basket16:30 7.3.2020 
     
11/20AMorbid BasketHervannan Ammattikoulu, TampereDETAILS
 BMorbid University20:15 9.3.2020 
     
12/20ARaholaTesoman palloiluhalli, TampereDETAILS
 BMorbid Basket20:25 19.3.2020 
     
13/20AMorbid BasketHervannan Ammattikoulu, TampereDETAILS
 BRoosters20:15 23.3.2020 
     
14/20AYMCA Tampere KorioritNamikan Kisahalli, TampereDETAILS
 BMorbid Basket12:30 5.4.2020