Morbid Basket

Morbid Basket on seuran edustusjoukkue ja pelaa vauhdikasta ja oman näköistään koripalloa III-divisioonan B-lohkossa.

kotivieras
NoJoukkueGWLPPpgOPpgPCTWLPpgOPpgPCTWLPpgOPpgPCT
1Morbid University44-881.064.2100.02-78.063.5100.02-84.065.0100.0
2Pirkkalan Viri431684.076.575.01175.075.050.02-93.078.0100.0
3Morbid Basket431675.863.575.01170.559.550.02-81.067.5100.0
4YMCA Tampere Koriorit532686.282.260.02194.082.766.71174.581.550.0
5Roosters321472.074.366.71167.578.550.01-81.066.0100.0
6Pälkäneen Luja-Lukko523470.878.240.01179.075.050.01265.380.333.3
7Opetuslapset413275.283.825.0-273.087.50.01177.580.050.0
8Ahjola4-4072.582.20.0-274.581.50.0-270.583.00.0
9Rahola3-3068.384.70.0-174.080.00.0-265.587.00.0

Pelatut ottelut

DETAILS 46/19 Morbid Basket - Pälkäneen Luja-Lukko 82 - 53 (23-14, 19-3, 25-20, 15-16)

Morbid Basket

Pälkäneen Luja-Lukko

Pelaaja
Pos
P
Pelaaja
Pos
P
Ojala Erkki
G,F
15
Juutinen Aleksi
F
11
Markkinen Jere
7
Asikainen Iiro
G
-
Heikkilä Matti
G,F
-
Piirainen Arttu
G,F
-

DETAILS 45/19 Opetuslapset - Morbid Basket 65 - 87 (15-33, 21-16, 21-13, 8-25)

Opetuslapset

Morbid Basket

Pelaaja
Pos
P
Harjula Joni
14
Tuokko Taneli
5
Laanniemi Mikko
G
2
Viitanen Jarno
G,F
2
Pelaaja
Pos
P
Kalteenmäki Harri
F
19
Keski-koukkari Antti
G
15

DETAILS 44/19 Morbid Basket - Pirkkalan Viri 59 - 66 (10-18, 17-21, 10-14, 22-13)

Morbid Basket

Pirkkalan Viri

Pelaaja
Pos
P
Pelaaja
Pos
P
Pinta Tommi
19
Seppänen Matti
G,F
16
Parsiala Jarkko
4
Jokela Jouni
3
Saariniemi Jukka-pekka
3
Niemi Joonas
G,F
2

DETAILS 41/19 Ahjola - Morbid Basket 70 - 75 (16-14, 21-23, 19-19, 14-19)

Ahjola

Morbid Basket

Pelaaja
Pos
P
Misuta Ervins
6
Zapackis Oskars
6
Abercombie Cory
C
4
Dzaferovic Amir
F
-
Pelaaja
Pos
P
Keski-koukkari Antti
G
7
Kalteenmäki Harri
F
6
Pelaamattomat ottelut
Vko Joukkue 
47/19AMorbid University DETAILS
 BMorbid Basket  
     
48/19AMorbid BasketHervannan Ammattikoulu, TampereDETAILS
 BRahola20:15 25.11.2019 
     
49/19ARoostersNokian lukio, NokiaDETAILS
 BMorbid Basket19:45 6.12.2019 
     
3/20AMorbid BasketHervannan Ammattikoulu, TampereDETAILS
 BYMCA Tampere Koriorit20:15 13.1.2020 
     
4/20AMorbid BasketHervannan Ammattikoulu, TampereDETAILS
 BAhjola20:15 20.1.2020 
     
6/20APirkkalan ViriPirkkalan vapaa-aikakeskus (liikuntatalo), PirkkalaDETAILS
 BMorbid Basket20:15 3.2.2020 
     
7/20AMorbid BasketHervannan Ammattikoulu, TampereDETAILS
 BOpetuslapset20:15 10.2.2020 
     
10/20APälkäneen Luja-LukkoKostia Areena, PälkäneDETAILS
 BMorbid Basket16:30 7.3.2020 
     
11/20AMorbid BasketHervannan Ammattikoulu, TampereDETAILS
 BMorbid University20:15 9.3.2020 
     
12/20ARaholaTesoman palloiluhalli, TampereDETAILS
 BMorbid Basket20:25 19.3.2020 
     
13/20AMorbid BasketHervannan Ammattikoulu, TampereDETAILS
 BRoosters20:15 23.3.2020 
     
14/20AYMCA Tampere KorioritNamikan Kisahalli, TampereDETAILS
 BMorbid Basket12:30 5.4.2020