Morbid Basket

Morbid Basket on seuran edustusjoukkue ja pelaa vauhdikasta ja oman näköistään koripalloa III-divisioonan B-lohkossa.

kotivieras
NoJoukkueGWLPPpgOPpgPCTWLPpgOPpgPCTWLPpgOPpgPCT
1Morbid Basket181442880.170.677.88181.168.188.96379.173.066.7
2Ahjola181352693.386.672.28199.687.088.95487.186.255.6
3Roosters181352677.166.972.27274.759.077.86379.674.866.7
4Pirkkalan Viri181262490.279.166.76388.981.466.76391.476.766.7
5YMCA Tampere181082084.877.355.65489.280.355.65480.474.355.6
6Opetuslapset188101674.976.344.43676.677.633.35473.275.155.6
7Nokianvirta Warriors186121273.484.433.34569.877.744.42777.191.122.2
8Pälkäneen Luja-Lukko185131071.381.927.84570.977.644.41871.786.311.1
9Rahola185131072.479.827.84574.778.944.41870.180.711.1
10FoKoPo Akatemia18414875.690.322.24587.685.944.4-963.794.70.0

Pelatut ottelut

DETAILS 11/19 Rahola - Morbid Basket 67 - 88 (15-28, 16-19, 14-22, 22-19)

Rahola

Morbid Basket

Pelaaja
Pos
P
Ilola Lauri
G
12
Koppo Tomi
F
12
Jaakkola Juho
11
Lehto Ilkka
F
2

DETAILS 10/19 Morbid Basket - Pirkkalan Viri 85 - 80 (18-20, 23-12, 17-17, 27-31)

Morbid Basket

Pirkkalan Viri

Pelaaja
Pos
P
Keski-koukkari Antti
G
11
Tiainen Tanel
F,C
11
Siivola Petri
G
-
Pelaaja
Pos
P
Pinta Tommi
22
Niemi Joonas
G,F
5
Seppänen Matti
G,F
5
Haukkamaa Toni
4

DETAILS 7/19 Pälkäneen Luja-Lukko - Morbid Basket 45 - 90 (8-24, 3-23, 16-21, 18-22)

Pälkäneen Luja-Lukko

Morbid Basket

Pelaaja
Pos
P
Ingman Alex
F,C
7
Asikainen Iiro
G
5
Juutinen Aleksi
F
4
Taipale Roope
G
4
Piirainen Arttu
G,F
3
Ojala Erkki
G,F
2
Pelaaja
Pos
P
Tiainen Tanel
F,C
15
Keski-koukkari Antti
G
12
Mikkonen Juho
G,F
8

DETAILS 6/19 Morbid Basket - Opetuslapset 94 - 56

Tilastoja ei saatavilla

DETAILS 5/19 Nokianvirta Warriors - Morbid Basket 45 - 60 (4-14, 14-11, 18-20, 9-15)

Nokianvirta Warriors

Morbid Basket

Pelaaja
Pos
P
Halme Jaakko
G
14
Mäkinen Riku
G
14
Mäkinen Saku
G
11
Lind Oskar
3
Punkari Jukka
G
2
Haapaniemi Jouni
-
Holopainen Oskari
-
Ovaska Niko
F
-
Tähtinen Pekka
-

DETAILS 4/19 YMCA Tampere - Morbid Basket 77 - 80 (20-24, 25-9, 16-26, 16-21)

YMCA Tampere

Morbid Basket

Pelaaja
Pos
P
Mäkinen Timo
13
Sarumi Abdulganiyu
G,F
10
Sointu Juho
G,F
8
Viitanen Jarno
G,F
6
Rikkonen Turkka
F
2
Ovaska Mikko
1
Mononen Mikko
F
-
Pelaaja
Pos
P
Keski-koukkari Antti
G
18
Tiainen Tanel
F,C
14
Siivola Petri
G
11
Mikkonen Juho
G,F
6

DETAILS 3/19 Morbid Basket - FoKoPo Akatemia 120 - 90 (25-17, 33-29, 32-25, 30-19)

Morbid Basket

FoKoPo Akatemia

Pelaaja
Pos
P
Mikkonen Juho
G,F
6
Siivola Petri
G
6
Keski-koukkari Antti
G
-
Pelaaja
Pos
P
Larkins Nelson
G
47
Haikonen Aku
F
18
Kotavuo Johan
F
17
Salo Ville
6
Katajisto Jaakko
2
Haapanen Roope
-
Kankkunen Onni
-

DETAILS 2/19 Ahjola - Morbid Basket 97 - 82 (23-16, 17-30, 32-16, 25-20)

Ahjola

Morbid Basket

Pelaaja
Pos
P
Zapackis Oskars
23
Abercombie Cory
C
21
Lehtonen Lasse
8
Misuta Ervins
-
Pelaaja
Pos
P
Keski-koukkari Antti
G
19
Mikkonen Juho
G,F
7
Siivola Petri
G
4

DETAILS 50/18 Morbid Basket - Roosters 67 - 61 (11-10, 27-16, 17-17, 12-18)

Morbid Basket

Roosters

Pelaaja
Pos
P
Tiainen Tanel
F,C
13
Mikkonen Juho
G,F
6
Siivola Petri
G
4
Keski-koukkari Antti
G
3
Pelaaja
Pos
P
Tuominen Ville
30
Kankaanpää Tomi
21
Parviainen Roope
G,F
7
Kankaanpää Aku
C
3
Pölönen Pekka
F,C
-

DETAILS 49/18 Morbid Basket - Rahola 67 - 63 (24-12, 13-17, 11-17, 19-17)

Morbid Basket

Rahola

Pelaaja
Pos
P
Tiainen Tanel
F,C
17
Keski-koukkari Antti
G
12
Siivola Petri
G
5
Mikkonen Juho
G,F
2
Pelaaja
Pos
P
Koppo Tomi
F
16
Perälä Jyrki
16
Niemi Anssi
15
Tanhuanpää Markus
G
8
Ilola Lauri
G
6
Lehto Ilkka
F
-
Näsi Axel
G
-

DETAILS 48/18 Pirkkalan Viri - Morbid Basket 83 - 81 (23-18, 27-13, 22-32, 11-18)

Pirkkalan Viri

Morbid Basket

Pelaaja
Pos
P
Niemi Joonas
G,F
17
Haukkamaa Toni
6
Seppänen Matti
G,F
5
Pelaaja
Pos
P
Mikkonen Juho
G,F
12
Keski-koukkari Antti
G
7
Siivola Petri
G
4

DETAILS 47/18 Morbid Basket - Pälkäneen Luja-Lukko 86 - 68 (22-18, 22-27, 31-8, 11-15)

Morbid Basket

Pälkäneen Luja-Lukko

Pelaaja
Pos
P
Ingman Alex
F,C
18
Juutinen Aleksi
F
7
Heikkilä Matti
G,F
3
Piirainen Arttu
G,F
3
Asikainen Iiro
G
-

DETAILS 46/18 Opetuslapset - Morbid Basket 72 - 92 (18-34, 19-23, 14-17, 21-18)

Opetuslapset

Morbid Basket

Pelaaja
Pos
P
Harjula Joni
26
Kaunisto Jaakko
8
Pelaaja
Pos
P
Mikkonen Juho
G,F
17
Keski-koukkari Antti
G
12
Siivola Petri
G
2

DETAILS 45/18 Morbid Basket - Nokianvirta Warriors 78 - 62 (12-21, 25-13, 24-21, 17-7)

Morbid Basket

Nokianvirta Warriors

Pelaaja
Pos
P
Tiainen Tanel
F,C
12
Keski-koukkari Antti
G
10
Siivola Petri
G
2
Pelaaja
Pos
P
Halme Jaakko
G
25
Mäkinen Riku
G
10
Ovaska Niko
F
9
Mäkinen Saku
G
6
Haapala Matti
G
2
Holopainen Oskari
2
Tähtinen Pekka
2
Lind Oskar
-

DETAILS 44/18 Morbid Basket - YMCA Tampere 68 - 62 (15-14, 18-13, 22-16, 13-19)

Morbid Basket

YMCA Tampere

Pelaaja
Pos
P
Mononen Mikko
F
14
Rikkonen Turkka
F
14
Mäkinen Timo
9
Sointu Juho
G,F
7
Ovaska Mikko
-
Viitanen Jarno
G,F
-

DETAILS 42/18 FoKoPo Akatemia - Morbid Basket 74 - 75 (19-20, 21-16, 12-15, 22-24)

FoKoPo Akatemia

Morbid Basket

Pelaaja
Pos
P
Heinonen Antti
14
Kaseva Oskari
12
Salo Mikko
11
Salo Ville
11
Rousku Risto-matti
8
Huttunen Juho
5
Kotavuo Johan
F
5
Kuusisto Tuomas
3
Lilja Juho
3
Touru Antti
2

DETAILS 41/18 Morbid Basket - Ahjola 65 - 71 (15-17, 14-23, 20-10, 16-21)

Morbid Basket

Ahjola

Pelaaja
Pos
P
Pelaaja
Pos
P

DETAILS 40/18 Roosters - Morbid Basket 97 - 64 (16-19, 34-12, 20-18, 27-15)

Roosters

Morbid Basket

Pelaaja
Pos
P
Kankaanpää Tomi
21
Parviainen Roope
G,F
21
Tuominen Ville
20
Pölönen Pekka
F,C
13