Morbid University

Morbid University on koripallojoukkue, joka pelaa Teekkarien Urheilu- ja Voimailukerho TUrVoKe RY:n alaisena lajijaostona. Joukkue koostuu pääasiassa Tampereen yliopiston opiskelijoista, joilla on koripallo taustaa juniori- tai miestenjoukkueista.

Joukkue pelaa kaudella 2019-2020 läntisen alueen miesten III-divisioonassa ja kamppailee sarjan kärkisijoista kotiareenallaan Hervannan AMK:lla. Tervetuloa kannustamaan!

kotivieras
NoJoukkueGWLPPpgOPpgPCTWLPpgOPpgPCTWLPpgOPpgPCT
1Morbid University44-881.064.2100.02-78.063.5100.02-84.065.0100.0
2Pirkkalan Viri431684.076.575.01175.075.050.02-93.078.0100.0
3Morbid Basket431675.863.575.01170.559.550.02-81.067.5100.0
4YMCA Tampere Koriorit532686.282.260.02194.082.766.71174.581.550.0
5Roosters321472.074.366.71167.578.550.01-81.066.0100.0
6Pälkäneen Luja-Lukko523470.878.240.01179.075.050.01265.380.333.3
7Opetuslapset413275.283.825.0-273.087.50.01177.580.050.0
8Ahjola4-4072.582.20.0-274.581.50.0-270.583.00.0
9Rahola3-3068.384.70.0-174.080.00.0-265.587.00.0

Pelatut ottelut

DETAILS 46/19 Ahjola - Morbid University 79 - 88 (18-23, 20-15, 24-24, 17-26)

Ahjola

Morbid University

Pelaaja
Pos
P
Lehtonen Lasse
8
Dzaferovic Amir
F
6
Misuta Ervins
6
Pelaaja
Pos
P
Ali-Tolppa Juho
15
Mellas Aleksi
G
13
Kivelä Akseli
G
6
Mikkonen Juho
G,F
6

DETAILS 45/19 Morbid University - YMCA Tampere Koriorit 82 - 61

Tilastoja ei saatavilla

DETAILS 44/19 Roosters - Morbid University 51 - 80 (11-21, 11-20, 23-24, 6-15)

Roosters

Morbid University

Pelaaja
Pos
P
Tuominen Ville
16
Kankaanpää Tomi
14
Papinoja Tomi
5
Pölönen Pekka
F,C
4
Vuorenpää Valtteri
4
Kankaanpää Aku
C
3
Nummela Kalle
-
Pelaaja
Pos
P
Nousiainen Juho
G
11
Ali-Tolppa Juho
9
Mellas Aleksi
G
9
Mikkonen Juho
G,F
6

DETAILS 43/19 Morbid University - Rahola 74 - 66 (20-21, 14-17, 26-17, 14-11)

Morbid University

Rahola

Pelaaja
Pos
P
Mikkonen Juho
G,F
8
Kivelä Akseli
G
7
Mellas Aleksi
G
5
Tiainen Tanel
F,C
5
Nousiainen Juho
G
-
Pelaaja
Pos
P
Virtanen Oskari
G,F
25
Kandelin Elias
13
Fe Matteo
12
Koskela Joona
6
Alanen Antti
2
Koivisto Ville
2
Tanhuanpää Markus
G
2
Lehto Ilkka
F
-
Pelaamattomat ottelut
Vko Joukkue 
47/19AMorbid University DETAILS
 BMorbid Basket  
     
48/19APirkkalan ViriPirkkalan vapaa-aikakeskus (liikuntatalo), PirkkalaDETAILS
 BMorbid University20:15 25.11.2019 
     
49/19AMorbid University DETAILS
 BOpetuslapset  
     
3/20APälkäneen Luja-LukkoKostia Areena, PälkäneDETAILS
 BMorbid University16:30 18.1.2020 
     
5/20ARaholaTesoman palloiluhalli, TampereDETAILS
 BMorbid University20:45 29.1.2020 
     
6/20AMorbid University DETAILS
 BRoosters  
     
7/20AYMCA Tampere KorioritNamikan Kisahalli, TampereDETAILS
 BMorbid University18:30 16.2.2020 
     
10/20AMorbid University DETAILS
 BAhjola  
     
11/20AMorbid BasketHervannan Ammattikoulu, TampereDETAILS
 BMorbid University20:15 9.3.2020 
     
12/20AMorbid University DETAILS
 BPirkkalan Viri  
     
13/20AOpetuslapsetNamikan Kisahalli, TampereDETAILS
 BMorbid University16:30 28.3.2020 
     
14/20AMorbid University DETAILS
 BPälkäneen Luja-Lukko