Morbid University

Morbid University on koripallojoukkue, joka pelaa Teekkarien Urheilu- ja Voimailukerho TUrVoKe RY:n alaisena lajijaostona. Joukkue koostuu pääasiassa Tampereen yliopiston opiskelijoista, joilla on koripallo taustaa juniori- tai miestenjoukkueista.

Joukkue pelaa kaudella 2019-2020 läntisen alueen miesten III-divisioonassa ja kamppailee sarjan kärkisijoista kotiareenallaan Hervannan AMK:lla. Tervetuloa kannustamaan!

kotivieras
NoJoukkueGWLPPpgOPpgPCTWLPpgOPpgPCTWLPpgOPpgPCT
1Morbid University8711476.264.287.54-71.557.0100.03181.071.575.0
2Pirkkalan Viri9721483.073.677.83279.471.660.04-87.576.0100.0
3YMCA Tampere Koriorit9631285.376.866.73196.580.575.03276.473.860.0
4Morbid Basket9631274.765.366.73274.864.460.03174.566.575.0
5Opetuslapset9541071.272.355.63273.073.460.02269.071.050.0
6Roosters945866.175.044.41363.078.025.03268.672.660.0
7Pälkäneen Luja-Lukko936670.777.633.32374.676.040.01365.879.525.0
8Rahola927470.478.322.21378.075.825.01464.480.420.0
9Ahjola9-9070.984.10.0-472.578.50.0-569.688.60.0

Pelatut ottelut

DETAILS 3/20 Pälkäneen Luja-Lukko - Morbid University 85 - 81 (15-23, 25-17, 18-17, 19-20, 8-4)

Pälkäneen Luja-Lukko

Morbid University

Pelaaja
Pos
P
Ojala Erkki
G,F
26
Taipale Roope
G
9
Gylling Tobin
7
Malinen Jesse
G
4
Pelaaja
Pos
P
Nousiainen Juho
G
15
Tiainen Tanel
F,C
15
Kivelä Akseli
G
13
Mikkonen Juho
G,F
5

DETAILS 49/19 Morbid University - Opetuslapset 58 - 48 (12-10, 12-13, 15-14, 19-11)

Morbid University

Opetuslapset

Pelaaja
Pos
P
Nousiainen Juho
G
15
Tiainen Tanel
F,C
12
Kivelä Akseli
G
10
Mikkonen Juho
G,F
8
Mellas Aleksi
G
5
Pelaaja
Pos
P
Viitanen Jarno
G,F
11
Laanniemi Mikko
G
6
Mäkinen Timo
6
Kaunisto Jaakko
3
Tuokko Taneli
2

DETAILS 48/19 Pirkkalan Viri - Morbid University 71 - 75 (12-16, 20-24, 19-15, 20-20)

Pirkkalan Viri

Morbid University

Pelaaja
Pos
P
Seppänen Matti
G,F
21
Haukkamaa Toni
12
Pinta Tommi
11
Ahoranta Sami
9
Parsiala Jarkko
-
Pelaaja
Pos
P
Ali-Tolppa Juho
21
Tiainen Tanel
F,C
8
Mellas Aleksi
G
7
Nousiainen Juho
G
7
Kivelä Akseli
G
6
Mikkonen Juho
G,F
6

DETAILS 47/19 Morbid University - Morbid Basket 72 - 53 (20-8, 24-11, 16-15, 12-19)

Morbid University

Morbid Basket

Pelaaja
Pos
P
Ali-Tolppa Juho
15
Mellas Aleksi
G
7
Tiainen Tanel
F,C
4
Nousiainen Juho
G
3
Mikkonen Juho
G,F
-
Pelaaja
Pos
P

DETAILS 46/19 Ahjola - Morbid University 79 - 88 (18-23, 20-15, 24-24, 17-26)

Ahjola

Morbid University

Pelaaja
Pos
P
Lehtonen Lasse
8
Dzaferovic Amir
F
6
Misuta Ervins
6
Pelaaja
Pos
P
Ali-Tolppa Juho
15
Mellas Aleksi
G
13
Kivelä Akseli
G
6
Mikkonen Juho
G,F
6

DETAILS 45/19 Morbid University - YMCA Tampere Koriorit 82 - 61 (18-19, 22-14, 21-17, 21-11)

Morbid University

YMCA Tampere Koriorit

Pelaaja
Pos
P
Tiainen Tanel
F,C
17
Mellas Aleksi
G
10
Ali-Tolppa Juho
9
Kivelä Akseli
G
8
Nousiainen Juho
G
5
Mikkonen Juho
G,F
3
Pelaaja
Pos
P
Abercombie Cory
C
21
Sointu Juho
G,F
12
Tcheuffa Djeukoua
F
6
Ovaska Mikko
5
Majuri Sauli
F
4
Heljo Juuso
F
2
Mäkelä Aarne
2
Sarumi Abdulganiyu
G,F
2
Mäki Sele
G,F
-

DETAILS 44/19 Roosters - Morbid University 51 - 80 (11-21, 11-20, 23-24, 6-15)

Roosters

Morbid University

Pelaaja
Pos
P
Tuominen Ville
16
Kankaanpää Tomi
14
Papinoja Tomi
5
Pölönen Pekka
F,C
4
Vuorenpää Valtteri
4
Kankaanpää Aku
C
3
Nummela Kalle
-
Pelaaja
Pos
P
Nousiainen Juho
G
11
Ali-Tolppa Juho
9
Mellas Aleksi
G
9
Mikkonen Juho
G,F
6

DETAILS 43/19 Morbid University - Rahola 74 - 66 (20-21, 14-17, 26-17, 14-11)

Morbid University

Rahola

Pelaaja
Pos
P
Mikkonen Juho
G,F
8
Kivelä Akseli
G
7
Mellas Aleksi
G
5
Tiainen Tanel
F,C
5
Nousiainen Juho
G
-
Pelaaja
Pos
P
Virtanen Oskari
G,F
25
Kandelin Elias
13
Fe Matteo
12
Koskela Joona
6
Alanen Antti
2
Koivisto Ville
2
Tanhuanpää Markus
G
2
Lehto Ilkka
F
-
Pelaamattomat ottelut
Vko Joukkue 
5/20ARaholaTesoman palloiluhalli, TampereDETAILS
 BMorbid University20:45 29.1.2020 
     
6/20AMorbid UniversityHervannan Ammattikoulu, TampereDETAILS
 BRoosters20:15 3.2.2020 
     
7/20AYMCA Tampere KorioritNamikan Kisahalli, TampereDETAILS
 BMorbid University18:30 16.2.2020 
     
10/20AMorbid UniversityHervannan Ammattikoulu, TampereDETAILS
 BAhjola20:15 2.3.2020 
     
11/20AMorbid BasketHervannan Ammattikoulu, TampereDETAILS
 BMorbid University20:15 9.3.2020 
     
12/20AMorbid UniversityHervannan Ammattikoulu, TampereDETAILS
 BPirkkalan Viri20:15 16.3.2020 
     
13/20AOpetuslapsetNamikan Kisahalli, TampereDETAILS
 BMorbid University16:30 28.3.2020 
     
14/20AMorbid UniversityHervannan Ammattikoulu, TampereDETAILS
 BPälkäneen Luja-Lukko20:15 30.3.2020