Morbid University

Morbid University on koripallojoukkue, joka pelaa Teekkarien Urheilu- ja Voimailukerho TUrVoKe RY:n alaisena lajijaostona. Joukkue koostuu pääasiassa Tampereen yliopiston opiskelijoista, joilla on koripallo taustaa juniori- tai miestenjoukkueista.

Joukkue pelaa kaudella 2019-2020 läntisen alueen miesten III-divisioonassa ja kamppailee sarjan kärkisijoista kotiareenallaan Hervannan AMK:lla. Tervetuloa kannustamaan!

kotivieras
NoJoukkueGWLPPpgOPpgPCTWLPpgOPpgPCTWLPpgOPpgPCT
1YMCA Tampere Koriorit131032085.576.976.95194.382.083.35277.972.671.4
2Morbid University12931876.567.475.05171.359.583.34281.775.366.7
3Pirkkalan Viri13941882.374.269.24379.770.457.15185.378.783.3
4Morbid Basket11831675.365.572.74276.364.766.74174.066.680.0
5Roosters11651267.972.554.52365.675.240.04269.870.266.7
6Opetuslapset13671271.574.546.24372.372.757.12470.776.533.3
7Pälkäneen Luja-Lukko1239670.279.725.02475.378.033.31565.081.316.7
8Rahola1129470.178.018.21574.876.016.71464.480.420.0
9Ahjola12111271.983.88.3-577.082.20.01668.385.014.3

Pelatut ottelut

DETAILS 10/20 Morbid University - Ahjola 84 - 53 (24-15, 24-9, 18-9, 18-20)

Morbid University

Ahjola

Pelaaja
Pos
P
Mellas Aleksi
G
13
Ali-Tolppa Juho
8
Mikkonen Juho
G,F
2
Pelaaja
Pos
P
Lehtonen Lasse
6
Nyman Marko
F
3
Misuta Ervins
2

DETAILS 7/20 YMCA Tampere Koriorit - Morbid University 89 - 88 (19-28, 24-13, 25-30, 21-17)

YMCA Tampere Koriorit

Morbid University

Pelaaja
Pos
P
Abercombie Cory
C
24
Majuri Sauli
F
16
Rikkonen Turkka
F
12
Mäkelä Aarne
11
Mononen Mikko
F
10
Sarumi Abdulganiyu
G,F
7
Tcheuffa Djeukoua
F
7
Ovaska Mikko
2
Pelaaja
Pos
P
Ali-Tolppa Juho
16
Kivelä Akseli
G
15
Nousiainen Juho
G
8
Tiainen Tanel
F,C
4

DETAILS 6/20 Morbid University - Roosters 58 - 76 (19-18, 10-15, 14-22, 15-21)

Morbid University

Roosters

Pelaaja
Pos
P
Kivelä Akseli
G
23
Tiainen Tanel
F,C
8
Mellas Aleksi
G
5
Mikkonen Juho
G,F
2
Pelaaja
Pos
P
Tuominen Ville
37
Kankaanpää Tomi
10
Vuorenpää Valtteri
10
Parviainen Roope
G,F
3

DETAILS 5/20 Rahola - Morbid University 77 - 78 (17-23, 20-12, 22-16, 18-27)

Rahola

Morbid University

Pelaaja
Pos
P
Kaivonen Antti
F
26
Virtanen Oskari
G,F
14
Koivisto Ville
11
Tanhuanpää Markus
G
11
Koskela Joona
5
Niemi Anssi
5
Fe Matteo
-
Lehto Ilkka
F
-
Näsi Axel
G
-
Pelaaja
Pos
P
Mellas Aleksi
G
13
Kivelä Akseli
G
10
Tiainen Tanel
F,C
9
Mikkonen Juho
G,F
5
Nousiainen Juho
G
5

DETAILS 3/20 Pälkäneen Luja-Lukko - Morbid University 85 - 81 (15-23, 25-17, 18-17, 19-20, 8-4)

Pälkäneen Luja-Lukko

Morbid University

Pelaaja
Pos
P
Ojala Erkki
G,F
26
Taipale Roope
G
9
Gylling Tobin
7
Malinen Jesse
G
4
Pelaaja
Pos
P
Nousiainen Juho
G
15
Tiainen Tanel
F,C
15
Kivelä Akseli
G
13
Mikkonen Juho
G,F
5

DETAILS 49/19 Morbid University - Opetuslapset 58 - 48 (12-10, 12-13, 15-14, 19-11)

Morbid University

Opetuslapset

Pelaaja
Pos
P
Nousiainen Juho
G
15
Tiainen Tanel
F,C
12
Kivelä Akseli
G
10
Mikkonen Juho
G,F
8
Mellas Aleksi
G
5
Pelaaja
Pos
P
Viitanen Jarno
G,F
11
Laanniemi Mikko
G
6
Mäkinen Timo
6
Kaunisto Jaakko
3
Tuokko Taneli
2

DETAILS 48/19 Pirkkalan Viri - Morbid University 71 - 75 (12-16, 20-24, 19-15, 20-20)

Pirkkalan Viri

Morbid University

Pelaaja
Pos
P
Seppänen Matti
G,F
21
Haukkamaa Toni
12
Pinta Tommi
11
Ahoranta Sami
9
Parsiala Jarkko
-
Pelaaja
Pos
P
Ali-Tolppa Juho
21
Tiainen Tanel
F,C
8
Mellas Aleksi
G
7
Nousiainen Juho
G
7
Kivelä Akseli
G
6
Mikkonen Juho
G,F
6

DETAILS 47/19 Morbid University - Morbid Basket 72 - 53 (20-8, 24-11, 16-15, 12-19)

Morbid University

Morbid Basket

Pelaaja
Pos
P
Ali-Tolppa Juho
15
Mellas Aleksi
G
7
Tiainen Tanel
F,C
4
Nousiainen Juho
G
3
Mikkonen Juho
G,F
-
Pelaaja
Pos
P

DETAILS 46/19 Ahjola - Morbid University 79 - 88 (18-23, 20-15, 24-24, 17-26)

Ahjola

Morbid University

Pelaaja
Pos
P
Lehtonen Lasse
8
Dzaferovic Amir
F
6
Misuta Ervins
6
Pelaaja
Pos
P
Ali-Tolppa Juho
15
Mellas Aleksi
G
13
Kivelä Akseli
G
6
Mikkonen Juho
G,F
6

DETAILS 45/19 Morbid University - YMCA Tampere Koriorit 82 - 61 (18-19, 22-14, 21-17, 21-11)

Morbid University

YMCA Tampere Koriorit

Pelaaja
Pos
P
Tiainen Tanel
F,C
17
Mellas Aleksi
G
10
Ali-Tolppa Juho
9
Kivelä Akseli
G
8
Nousiainen Juho
G
5
Mikkonen Juho
G,F
3
Pelaaja
Pos
P
Abercombie Cory
C
21
Sointu Juho
G,F
12
Tcheuffa Djeukoua
F
6
Ovaska Mikko
5
Majuri Sauli
F
4
Heljo Juuso
F
2
Mäkelä Aarne
2
Sarumi Abdulganiyu
G,F
2
Mäki Sele
G,F
-

DETAILS 44/19 Roosters - Morbid University 51 - 80 (11-21, 11-20, 23-24, 6-15)

Roosters

Morbid University

Pelaaja
Pos
P
Tuominen Ville
16
Kankaanpää Tomi
14
Papinoja Tomi
5
Pölönen Pekka
F,C
4
Vuorenpää Valtteri
4
Kankaanpää Aku
C
3
Nummela Kalle
-
Pelaaja
Pos
P
Nousiainen Juho
G
11
Ali-Tolppa Juho
9
Mellas Aleksi
G
9
Mikkonen Juho
G,F
6

DETAILS 43/19 Morbid University - Rahola 74 - 66 (20-21, 14-17, 26-17, 14-11)

Morbid University

Rahola

Pelaaja
Pos
P
Mikkonen Juho
G,F
8
Kivelä Akseli
G
7
Mellas Aleksi
G
5
Tiainen Tanel
F,C
5
Nousiainen Juho
G
-
Pelaaja
Pos
P
Virtanen Oskari
G,F
25
Kandelin Elias
13
Fe Matteo
12
Koskela Joona
6
Alanen Antti
2
Koivisto Ville
2
Tanhuanpää Markus
G
2
Lehto Ilkka
F
-
Pelaamattomat ottelut
Vko Joukkue 
11/20AMorbid BasketHervannan Ammattikoulu, TampereDETAILS
 BMorbid University20:15 9.3.2020 
     
12/20AMorbid UniversityHervannan Ammattikoulu, TampereDETAILS
 BPirkkalan Viri20:15 16.3.2020 
     
13/20AOpetuslapsetNamikan Kisahalli, TampereDETAILS
 BMorbid University16:30 28.3.2020 
     
14/20AMorbid UniversityHervannan Ammattikoulu, TampereDETAILS
 BPälkäneen Luja-Lukko20:15 30.3.2020